7 Wiadomości | 84 Pliki | 95 Filmy | 94 Kody
Gry
Szukaj
Najpopularniejsze Filmy
Najpopularniejsze Kody
Polecane strony
Statystyki
Grand Theft Auto: Liberty City Stories (PS2)
Wydawca: Rockstar Games
Producent: Rockstar Games
Data wydania Swiat: 22 czerwca 2006 (PAL)
Data wydania Europa: 29 czerwca 2006
Gatunek: akcja- TTP

Dodal: Akolita
Dnia: 18.01.2008
Czytan: 14872
Nasza ocena: 7
Ocena Graczy: 1.6Galeria Filmik kody
Recenzja:
Konwersja GTA LSC została wykonana przez Rockstar Leeds i chciałbym już na wstępie powiedzieć, że do gry dodano nowe budynki, dodatkowe misje, parę nowych autek, nowe radio i wiele, wiele więcej gdyż PS2 ma większą moc obliczeniową, niestety byłoby to kłamstwo jak z Liberty City do San Andreas ;-) . Ogółem rzecz biorąc otrzymujemy właściwie ten sam produkt, co na PSP. Jedyną zmianą jest oczywiście dostosowanie sterowania do możliwości Dual Shocka i dwóch gałek analogowych oraz zwiększenie liczby przechodniów i pojazdów w okolicy naszego bohatera. Poprawiono również odrobinkę autocelowanie, więc generalnie nie będzie dochodziło do sytuacji w których program na autocelowanie wybierze zwykłego przechodnia zamiast atakujących naszego bohatera gangsta.

A no właśnie kim jest bohater Liberty City Stories ? Ci, co grali w GTA III zapewne poznają tego pana. Mimo, że tu jest o parę kilo chudszy i wygląda znacznie młodziej -jest nim nie kto inny jak Toni Cipriani. Członek włoskiej mafii Salvatore'a Leon (Tony był naszym zleceniodawcą w GTA III). Warto teraz głębiej zaznajomić z fabułą. Gra osadzona jest w znanym na już mieście Liberty City (nie domyślelibyście się prawda? ;-) ) w roku pańskim 1998. Samo Liberty niewiele zmieniło się w stosunku do GTA III. Parę budynków, które mieliśmy okazje zobaczyć podczas ostatniej (a raczej przyszłej) wizyty jest w trakcie budowie, włącznie ze słynnym mostem Callahan prowadzący na drugą wyspę (który zresztą później zostanie otwarty). Układ ulic i pozostałych budynków pozostał jednak bez zmian. Szkoda, bo zwiedzamy kolejny raz to samo, te same lokacje, które mieliśmy okazje zobaczyć parę lat temu. Twórcy mogli pokusić się o dodanie nowej dzielnicy lub nawet całej wyspy. Wróćmy jednak do Toniego i jego perypetii.. a więc akcja gry toczy się na parę lat przed wydarzeniami z części trzeciej. Spotkamy, więc starych znajomych: Salvatore'a, Donalda Love oraz całą paczkę nowych dotąd nam nieznanych postaci ze słynną mamuśką Toniego, która nasłała płatnych zabójców na własnego syna -pozazdrościć takiej mamusi. Przejdźmy jednak do rzeczy. Tony postanawia wrócić do miasta po przymusowym wyjeździe i pnąć się do góry w gangsterskiej karierze "rodziny" Leon w rezultacie doprowadzić by nasza mafia zapanowała nad miastem, tłumiąc i niszcząc konkurencyjne gangi. Tak najkrócej można opisać całą fabułę gry, wydaje się ona być bardzo prosta, ale pamiętajcie... tylko na pozór, fabuła podobnie jak w Vice City czy San Anreas jest wielowątkowa. Już same relacje między synem a matką (Tony i bezimienna mamuśka) są świetna i zabawną wstawką do fabuły.

Na czym polega rozgrywka w GTA LCS chyba nie muszę pisać, bo kto przynajmniej raz nie grał w którąkolwiek część GTA? Ogółem mówiąc naszym zadaniem jest zabijać, kraść, wykonywać kolejne misje dla rodziny i ogółem być wielkim złym sycylijskim gangsta. Do naszej dyspozycji zostaje oddana znana już z poprzednich odsłon plejada autek i motorów. Tak marzenia tych, którzy chcieli przemierzać Liberty City na Harleyu (a raczej Freewayu) w końcu się spełniły. Są również motorówki, tiry, vany brakuje jednak awionetek (Dodo) oraz helikopterów, co jest krokiem wstecz w stosunku do GTA San Andreas. Graficznie gra prezentuje się gorzej niż GTA III a to, dlatego, że podczas przenoszenia gry z PSP na PS2 nie zmieniono absolutnie nic. Bardziej zgryźliwi fani serii twierdzą nawet, że wygląda gorzej niż, na PSP, gdyż programu gry nie przystosowano prawidłowo do rozdzielczości telewizorów nawet tych kineskopowych.

W grze brakuje również wiele patentów znanych z GTA San Andreas. Nie ma juz motywu RPG w postaci zdobywania doświadczenia poprzez chodzenie na strzelnicę, ćwiczenia na pakerni itp. Nie możemy również zbytnio wpływać na wygląd naszej postaci, a więc nie fryzjerów, nie ma również sklepów gdzie moglibyśmy kupić nowy garniak dla naszego "dona"

Warto na koniec wspomnieć również o ścieżce dźwiękowej. Do słuchania dostaliśmy znów parę stacji radiowych (tych znanych z GTA III jak i nowych). Mamy tu radio z muzyką pop, rock, tzw. radio gadane z świetnymi i śmiesznymi audycjami oraz radio z freakową hinduską muzyką -bolywood pełną gębą. Z radiem również łączy się przykra sprawa. Mianowicie nie możemy zmieniać stacji w drugim kierunku (wstecz). Więc gdy przypadkowo pominiemy nasze ulubione radio musimy ponownie przelatywać przez wszystkie stacje. Nie byłoby to jeszcze może takie frustrujące gdyby nie fakt, że na PSP BYŁA możliwość zmiany stacji w drugą stronę. Czemu więc zrezygnowano z tego patentu w wersji na PS2 ?!

Mimo, że pod względem game-playu, grafiki gra jest o dwie klasy za San Andreas, GTA pozostanie GTA. Klimat gry potrafi przyciągnąć gracza na długie godziny, a odszukiwanie licznych easter eggów cały czas sprawia wielką frajdę. Do tego mamy jeszcze liczne dodatkowe misje oraz szukanie 100 paczek. No dobra właściwie nie 100 i nie paczek gdyż tym razem szukamy 99 balonów. Jeśli posiadasz tą grę na PSP i myślałeś o zakupie tej gry na PS2 licząc na jakieś dodatki od razu mówię zrezygnuj, gdyż kupisz drugi raz tą samą grę. Liberty City Stories przeznaczone jest jedynie dla największych fanów GTA oraz tych, którzy chcieli wcielić w Toniego, ale nie mają PSP. Pozostali mogą sobie odpuścić.


»Komentarze

Dodał Akolita Dnia: 08.03.2008 22:51
Kody do tej gry znajdziesz na tej stronie w opcji cheat pod literą "G"


Dodał Akolita Dnia: 08.03.2008 22:50
Kody do tej gry znajdziesz pod tym adresem:

http://www.strefa -gier.pl/kody,G.h tml
Dodał dyro1997 Dnia: 08.03.2008 15:49
ja chce kody do tej gry na ps2

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Login
Ankieta
Shoutbox   
COPYRIGHT BY STREFA-GIER
ALL RIGHTS RESERVED