7 Wiadomości | 84 Pliki | 95 Filmy | 94 Kody
Gry
Szukaj
Najpopularniejsze Filmy
Najpopularniejsze Kody
Polecane strony
Statystyki
Guitar Hero Encore: Rocks the 80s
Wydawca: RedOctane
Producent: Harmonix
Data wydania Swiat: 25 lipca 2007 (PAL)
Data wydania Europa: 17 sierpnia 2007
Gatunek: muzyczna

Dodal: Akolita
Dnia: 13.01.2008
Czytan: 2577
Nasza ocena: 8
Ocena Graczy: 0Galeria Filmik kody
Recenzja:
Nigdy nie przepadałem za grami typu "Rhythm" nie widziałem nic ciekawego w prostym i monotonnym wciskaniu klawiszy w odpowiednim momencie w rytm jakiegoś wieśniackiego popu czy amatorskiego hip-hopu. Nigdy również nie przepadałem za wszelkimi bajerami do "pe es dwójki" typu SingStar czy EyeToy. Guitar Hero jednak zauroczyło mnie od momentu, gdy po raz pierwszy chwyciłem do ręki gitarę i zacząłem grać kawałek "Police Truck" od tego momentu zaczęła się moja przygoda w świecie rock & rolla lat 80. Witam świecie Guitar Hero Rock the 80's!

Rock the 80's nie jest pierwszą a ni najnowszą odsłoną w tej chwili już chyba wręcz kultowej serii gier. Jeśli posiadacie już "wiosło" Rock the 80's należy traktować jako zwykły music pack z kawałkami z lat 80, jeśli jednak to jest twoje pierwsze spotkanie z Guitar Hero zapraszam do wnikliwej lektury recki, gdzie postaram się Wam przekazać "co i jak". Gotowi? tak? a więc ROCK & ROLL!

Jak sam podtytuł wskazuje w tej odsłonie sagi przyjdzie nam grać oldschoolowe i legendarne rockowe kawałki z lat 80 i tu pojawia się pierwsze "ale" co do tej gry. Nie wszystkim młodszym graczom może podpasować oldshoolowy rock. Jest to raczej gierka dla dorosłych i dla tych, którzy potrafią docenić muzykę rockową z końca XX wieku. Nie zabraknie tu takich hitów jak w/g mnie kultowy kawałek Dead Kennedys- Police Truck czy słynne (chociażby z GTA Vice City) "I wanna rock" zespołu Twisted Sister. W Rock the 80's mamy naprawdę zróżnicowane kawałki od ostrego szybkiego "szarpania strun" po spokojne chill out'owe plumkanie -nie jest to na szczęście plumkanie a la soul ;-) -rock musi pozostać rockiem! Moim zdaniem tych "spokojnych kawałków" jest trochę za dużo, a wiadomo, że jak każdy szanujący się rock man chcemy dać czadu w szybkich, melodyjnych kawałkach, które sprawią, że sąsiedzi zaczną walić w kaloryfer a rodzice będą błagali o chwilę spokoju i ciszy.

Ci, którzy znają już doskonalę serię Guiatr Hero mogą sobie podarować lekturę paru najbliższych akapitów, jeśli jednak jesteś jeszcze zielony zapraszam do zapoznania się z mechaniką gry. A więc już sam kontroler do tej gry jest niezwykły –dual shock zostaje na półce a my w gniazdko pada podłączamy specjalną gitarę, na której będziemy spielać wszystkie kawałki. Podczas gry na ekranie (jak zresztą w większości Rythm Games) będą pojawiać się akordy, które musimy zagrać w odpowiednim momencie. Tych w grze jest pięć więc na samym początku gra może okazać się dość trudna szczególnie, że często trzeba przeciągnąć dany akord przytrzymując odpowiedni klawisz lub zagrać parę akordów jednocześnie, normą więc będzie, że na początku gry nawet na poziomie easy, podobnie jak ja będziesz notorycznie będziemy mylić akordy (chyba, że już miałeś styczność z podobnymi grami) , jednak po paru zagranych koncertach gwarantuje, że będziesz wymiatał jak profesjonalny gitarzysta. Naszym celem podczas gry jest, więc oczywiście jak sami się zresztą pewnie domyślacie zagranie kawałka z jak najmniejszą ilością chybionych nutek.

W grze mamy parę istotnych wskaźników. Najważniejszy jest wskaźnik zadowolenia publiczności z naszego grania. Wskaźnik ten przypomina trochę samochodowy licznik -gdy wskazówka znajduje się na żółtym polu oznacza to, że generalnie trzymamy poziom, wskazówka na zielonym tle oznacza, że dajemy ostrogo czadu a publiczność jest zachwycona. Kłopoty zaczynają się, gdy wskazówka zejdzie na czerwone pole, co oznacza, że gramy gorzej niż Tokio Hotel a publiczność jest skora do wygwizdania naszego bandu ze sceny. Drugi wskaźnik jest to licznik punktów oraz licznik mnożników. Po zagraniu kilkunastu nut bez pomyłki zdobywane przez nas punkty będą wymnażane przez 2 następnie przez 4.

W grze mamy parę trybów rozgrywki mamy opcję "Quick Play" gdzie możemy zagrać wybrany przez nas kawałek (nie wszystkie są od razu dostępne) do pozostałych trybów gry należy trening -(gdy pierwszy raz granie w guitar hero radzę odwiedzić tą opcję) oraz wisienkę na szczycie tortu, czyli opcję kariery gdzie będziemy grali całe koncerty pnąc się na szczyt by ostatecznie zostać legendą rocka.


Grafika w grze nie jest wysokich polotów. Nie jest to oczywiście jakiś szkaradztwo zrobione "na odwal się", lecz jak wiadomo marudzenie jest domeną człowieka. Ogółem gra wygląda ładnie i trzyma klimat lat 80 w wyglądzie gitar naszych rockmanów, oraz klubów, w jakich przyjdzie nam zagrać. Przyjemny jest również sposób, w jaki reaguje publiczność. -w pewnym momencie naprawdę poczułem się jak prawdziwy członek zespołu grającego w klubie gdy publiczność zapaliła zapalniczki i śpiewała razem z wokalistą. Ta gra naprawdę trzyma klimat koncertu, co sprawia, że każdy fan rocka, punka czy metalu od razu pokocha tą grę. Nie grafika jest tu najważniejsza tu liczy się muzyka, gdyż to właśnie ona zajmuje tu najważniejsze miejsce, jak już pisałem ogólnie jest OK (listę kawałków znajdziecie pod recką) i mimo paru takich sobie utworów gwarantuje, że wielu z Was podobnie jak ja będzie chciała nabyć soundtrack z tej gry.

Teraz chyba pora wszystko podsumować. Jeśli posiadasz już gitarę nie musisz się martwić. W sprzedaży jest wersja z kontrolerem oraz "goła wersja" w postaci płytki z nowymi tracami do gry. Jak by nie było gra jest warta grzechu i każdego grosza jaką na nią wydacie. Z wystawieniem oceny końcowej będzie trudno: a więc jeśli nie posiadasz jeszcze kontrolera i będzie to Twoje pierwsze spotkanie z Guitar Hero, gra zasługuje na mocną dziewiątkę, jeśli jednak już posiadasz kontroler i doskonale znasz serię gra zasługuje na 7. Wyciągając z tego średnią wychodzi silna i dumna ósemka.
Dobra muszę kończyć bo publiczność się nie cierpliwi, pora stać się legendą rock & rolla !

LISTA TRACKÓW
1.Caught in a Mosh -Anthrax
2. Balls of the Wall -Accept
3. Electric Eye -Judas Priest
4. Police Truck -Dead Kennedys
5. We Got the Beat -The Go Go's
6. Los Angels -X
7. Turning Japanese -Vapors
8. Seventeen -Winger
9. Because it's Midnite -Limozeen
10. Hold on Loosely -38 Special
11. No One Like You -Scorpions
12. Only a Lad -Oingo Boingo
13. Ballroom Blitz -Krokus
14. The Warrior -Scandal
15. What I Like About You -The Romantics
16. Wrath Child -Iron Maiden
17. I Wanna Rock -Twisted Sister
18. I Ran -Flock of Seagulls
19. Round and Round -Ratt
20. Metal Health -Quiet Riot
21. Holy Diver -Dio
22. Heat of The Moment -Asia
23. Radar Love -White Lion
24. 18 and Life -Sjid Row
25. Bathroom Wall -Faster Pussycat
26. Lonely is the Night -Billy Squier
27. Nothing But a Good Time -Poison
28. Play With Me -Extreme
29. Shaken -Eddie Money
30. Synchronicity II -The Police


»Komentarze

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Login
Ankieta
Shoutbox   
COPYRIGHT BY STREFA-GIER
ALL RIGHTS RESERVED