7 Wiadomości | 84 Pliki | 95 Filmy | 94 Kody
Gry
Szukaj
Najpopularniejsze Filmy
Najpopularniejsze Kody
Polecane strony
Statystyki
Saga Heroes Chronicles
Wydawca: 3DO Company
Producent: New World Computing
Data wydania Swiat: 15 listopada 2000
Data wydania Europa: 30 października 2001
Gatunek: strategia turowa

Dodal: Akolita
Dnia: 12.12.2007
Czytan: 5267
Nasza ocena: 6
Ocena Graczy: 0.1Galeria Filmik kody
Recenzja:
Heroes Chronicles to już ostatnie gry osadzone w świecie potęgi i magii wydanymi przez 3DO. Saga składa się na czterech oddzielnych tytułów, które na szczęście w Polsce są (aż do dziś) sprzedawane w pakiecie cztery w jednym. Miło również, że wgranie każdej z tych gier nie wymaga zainstalowanego na dysku Heroes III. Jak już pisałem Heroes Chronicles to cztery oddzielne gry o podtytułach: Wojownicy Pustyni, Władca Żywiołów, Podbój Podziemi oraz Szarża Smoków. Ze swojej strony polecam grać w te gry właśnie w takiej kolejności, gdyż dopiero wtedy poznamy fabułę we właściwej kolejności. Ta prezentuje się następująco: Kiedyś dawno temu w świecie Might and Magic żył jeden z najbardziej okrutnych barbarzyńców -Tarnum. Hordy barbarzyńców pod jego przywództwem paliły wioski ,zabijały bezbronnych ludzi, rozbijały całe armię. Tarnum był często nazywany -demonem pustyni, ale nic nie trwa wiecznie. Pewnej bitwy barbarzyńca zostaje zabity i trafia do świata zmarłych. Niestety nie będzie mu dane zostać tu na długo, gdyż za swoje grzechy zostanie zesłany z powrotem na ziemię by tam służył ludziom jako heros, który uwolni świat od wszelkiego zła ze strony władcy żywiołołaków, demonów i smoków. Jego tułaczka będzie trwała jednak wiecznie, gdyż Tarnum został obdarzony darem nieśmiertelności, który będzie również jego przekleństwem.

Każda z czterech części Heroes Chronicles opowiada nam o losach Tarnuma zarówno po powrocie do świata żywych jak i z czasów, gdy rozwijał swoją karierę jako barbarzyńca. Odpalając jedna z tych gier czekało mnie nie lada zdziwienie. Jedynym trybem gry Single dostępnym w Heroes Chronicles jest... kampania złożona jedynie z siedmiu misji. No dobra mamy jeszcze tryb "zapowiedzi" gdzie możemy zagrać w demo każdej z pozostałych części "kronik". Na szczęście w każdej z tych czterech kampanii będziemy dowodzić inną armią. Przyjdzie nam stanąć do walki pod sztandarem, barbarzyńców "twierdza", magów "Forteca", elfów "bastion", demonów "Inferno" oraz Żywiołaków "wrota żywiołów". Kampanie są ogółem rzecz biorąc dobrze zaprojektowane. Misje są bardzo różnorodne i widać, że w tworzenie każdej z map włożono jakiś trud. Bardzo spodobały mi się "wymiary żywiołów", które wyglądem przypominały mityczne, baśniowe krainy. Kampanie są dość zbalansowane pod względem poziomu trudności -no może poza wojownikami pustyni, gdzie garstką orków musiałem walczyć z Archaniołami. Każda z kampanii zapewni nam sporo zabawy i pozwoli na nowo poczuć old-schoolowy klimat Hereos III.

Do gry nie dodano żadnego nowego zamku czy chociażby stwora. Miło jednak, że przez większość kampanii będziemy mogli w dużych ilościach rekrutować strzelców oraz czarodziejów będących rzadkością w Heroes III oraz jego dwóch poprzednich dodatkach. W strzelca może zostać upgrade’owany kusznik, łucznik, oraz elfy. Czarodziei zaś uzyskujemy poprzez upgrade magów i arcymagów. Będzie nam również dane rekrutować całe armie smoków złożonych nie tylko z tych, które możemy werbować w zamkach, ale również tych, które możemy werbować jedynie w ich legowiskach. Są to: czarodziejskie smoki, rdzawe smoki, kryształowe smoki oraz potężne błękitne smoki. Nie dane nam będzie poznać jakieś nowej zdolności lub artefaktu. W szacie graficznej i udźwiękowieniu nie doszło do najmniejszej choćby zmiany. Dodano jedynie parę nowych obiektów na mapie w postaci nowych traw oraz rodzajów podłoża. Rozgrywka i Inter-face również został bez zmian, ale to akurat jest zaleta a nie wadą, bo po co zamieniać coś co i tak jest idealne i nie wymaga usprawnień. 3DO właściwie zaserwowało nam nie tyle dodatki, co mission pack złożony z czterech kampanii.

Z bólem serca jako wielki fan Heroes III muszę wystać jedynie szóstkę kronikom. Gra po za nowymi kampaniami paroma elementami graficznymi do gry nie wnosi zupełnie nic. Czy opłaca się kupić Heroes Chronicles? Mimo swojej małej zawartości w sumie….. tak: tym bardziej jeśli jesteś maniakiem trzeciej części Herosów jak ja (pomijam, że pakiet tych gier kosztuje 19,90zł). "Kroniki" gwarantują nam parenaście dobrych godzin oldschoolowej gry. Pozwalają nam przenieść się w czasie gdy, to na monitorach fanów RPG i RTS królował jedyny w swoim rodzaju nie powtarzalny Heroes III!


»Komentarze

Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Login
Ankieta
Shoutbox   
COPYRIGHT BY STREFA-GIER
ALL RIGHTS RESERVED